Olimpijskie spotkania dzieci z Rodzinnych Domów Dziecka

5 i 6 grudnia 2020 r. Polski Komitet Olimpijski zorganizował Olimpijskie spotkania dzieci z Rodzinnych Domów Dziecka, którymi opiekuje się Fundacja ORLEN z zawodnikami Grupy Sportowej Orlen. Spotkanie, z powodu pandemii koronawirusa, odbyło się w formie online.

To sobotnie, z dwukrotnym wicemistrzem olimpijskim w rzucie dyskiem z Pekinu 2008 i Rio de Janeiro 2016 – Piotrem Małachowskim poprowadziła srebrna (Vacouver 2010) i brązowa (Soczi 2014) medalistka olimpijska w łyżwiarstwie szybkim – Luiza Złotkowska.

W niedzielę moderatorem spotkania judoczki Agaty Ozdoby-Błach – wielokrotnej mistrzyni Polski, srebrnej i brązowej medalistki mistrzostw świata (kat. 63 kg) i płotkarki Karoliny Kołeczek – wielokrotnej  mistrzyni Polski, srebrnej medalistki młodzieżowych mistrzostw Europy i uczestniczki Igrzysk XXXI Olimpiady Rio de Janeiro 2016, była brązowa medalistka olimpijska z Atlanty 1996 w łucznictwie – Iwona Marcinkiewicz.

Rozmowy o sporcie były pasjonujące. Nasi goście, ale i prowadzące – medalistki olimpijskie i pracownice biura Polskiego Komitetu Olimpijskiego, stanęli na wysokości zadania! Dziękujemy!

Biuro Komunikacji PKOl