Prezes PKOl z wizytą w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Andrzej Kraśnicki – Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego – w trakcie dwudniowej wizyty w Dubaju spotkał się z działaczami sportowymi Ukrainy oraz przedstawicielami Komitetu Olimpijskiego Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Przedmiotem rozmów z działaczami sportowymi Ukrainy była między innymi pomoc ukraińskim sportowcom oraz wszystkim uchodźcom, którzy ze względu na agresję Rosji zdecydowali się na ucieczkę do Polski. Prezes Andrzej Kraśnicki zapewnił, że Polska i Polski Komitet Olimpijski w pełni popierają niepodległość Ukrainy i zdecydowanie potępiają atak na ich kraj, łamanie zasad i olimpijskich wartości oraz zadeklarował chęć udzielenia wszelkiej pomocy.

W trakcie oficjalnej wizyty, której gospodarzem był niedawny Prezes Związku Piłki Ręcznej w Zjednoczonych Emiratach Arabskich – Mohammad Julfar, Prezes PKOl odwiedził również światową wystawę Dubai EXPO 2020. Prezes Kraśnicki spotkał się tam z p.o. Sekretarz Generalnej, posłanką, Jej Ekscelencją Azzą Bint Sulaiman Bin Sulaiman. Wspólnie odwiedzili polski pawilon oraz inne pawilony poświęcone ochronie środowiska oraz klimatu oraz omówili obszary dwustronnej współpracy.

Prezes PKOl przekazał także oficjalne pozdrowienia dla Jego Wysokości Szejka Ahmeda Bin Mohammeda Bin Rashid AL MAKTOUM – Prezesa Komitetu Olimpijskiego Zjednoczonych Emiratów Arabskich, który nie był obecny w kraju.

PKOl