Program Rozwoju Osobistego Olimpijczyków

Kolory umysłu, charakterystyka rynku pracy i przejście przez zmianę – to tematy warsztatów, które odbyły się w ostatnich dniach w Centrum Olimpijskim PKOl w ramach współpracy z Międzynarodowym Komitetem Olimpijskim.

Celem warsztatów było odnalezienie balansu pomiędzy życiem zawodowym a osobistym, zmniejszenie kosztów emocjonalnych związanych z momentem zakończenia kariery zawodniczej oraz nauka praktycznych umiejętności związanych z pracą zawodową po zakończeniu kariery sportowej.

Projekt skierowany był do olimpijczyków, którzy zaczynają myśleć o zakończeniu kariery sportowej, bądź zakończyli ją niedawno i chcą lepiej odnaleźć się w życiu zawodowym. Dwudniowe warsztaty poprzedzone były testem TTI Success Insights. Na podstawie tych badań, warsztaty były prowadzone kierunkowo do potrzeb uczestników. Prowadzenia warsztatów podjął się Mariusz Bonk, doświadczony trener, konsultant i coach z firmy Kontekst HR oraz Karina Sudomir, właścicielka firmy z zakresu human resources – Wyższe Piętro HR.

W warsztatach wzięli udział olimpijczycy oraz medaliści olimpijscy, między innymi Weronika Nowakowska: – Kończę warsztaty w fajnym nastroju, dużo przepracowałam w kontekście samej siebie. Bardzo ciekawa była część o rynku pracy. Ta wiedza przyda mi się w moje pracy zawodowej.

Jedną z uczestniczek była Maria Sajdak (dwukrotna medalistka olimpijska w wioślarstwie): – Dowiedziałam się jak sobie radzić z moimi słabymi stronami, jak efektywnie komunikować się z innymi ludźmi, którzy mają inną osobowość niż ja. Praktyczna wiedza z rynku pracy przyda mi się zapewne w przyszłości.

Projekt, który ma za zadanie ułatwić olimpijczykom odnalezienie się w życiu po karierze sportowej, był współfinansowany z grantu z Olimpijskiej Solidarności. Koordynatorem projektu jest Luiza Złotkowska, dwukrotna medalistka olimpijska w łyżwiarstwie szybkim, która po zakończeniu kariery sportowej rozpoczęła pracę w Polskim Komitecie Olimpijskim.

PKOl