Świetny start Maryny Gąsienicy-Daniel w Killington

Maryna Gąsienica-Daniel zajęła 8. miejsce podczas zawodów narciarek alpejskich w amerykańskim Killington, otwierających sezon Pucharu Świata w slalomie gigancie.

Reprezentantka Polski w pierwszym przejeździe popełniła kilka błędów i na półmetku rywalizacji zajmowała 20. pozycję. Wydawało się, że awans do pierwszej dziesiątki będzie bardzo trudny, jednak drugi przejazd trasy był prawdziwym popisem w wykonaniu reprezentantki Polski. Maryna Gąsienica-Daniel uzyskała w nim drugi czas i w łącznym rozliczeniu awansowała na 8. miejsce, tracąc do podium zaledwie 7 dziesiątych sekundy.

Triumfatorką zawodów w Killington została Szwajcarka Lara Gut-Behrami. Drugie miejsce zajęła Włoszka Marta Bassino, a trzecie prowadząca po pierwszym przejeździe Szwedka Sara Hector.

Slalom gigant w amerykańskim Killington otwierał tegoroczną rywalizację w Pucharze Świata. Początkowo pierwsze zawody miały odbyć się w austriackim Soelden, jednak ze względu na fatalne warunki pogodowe organizatorzy zdecydowali o odwołaniu konkurencji.

SLALOM GIGANT – KILLINGTON (USA)

1. Lara Gut-Behrami (SUI)
2. Marta Bassino (ITA) + 0.07
3. Sara Hector (SWE) + 0.20

8. Maryna Gąsienica-Daniel (POL) + 0.90

PZN
Fot.: PKOl – Szymon Sikora