Tomasz Chamera wiceprezydentem World Sailing

Tomasz Chamera, prezes Polskiego Związku Żeglarskiego został wiceprezydentem Światowej Federacji Żeglarskiej! Nowym Prezydentem federacji został Quanhai Li. Chińczyk zastąpi Kima Andersena (Dania). Decyzje te zostały ogłoszone podczas Walnego Zgromadzenia World Sailing, które odbyło się w niedzielę w formie wideokonferencji.

Tomasz Chamera uzyskał w wyborach na wiceprezydenta WS największą liczbę głosów spośród wszystkich 15 kandydatów. Na prezesa Polskiego Związku Żeglarskiego zagłosowało 102 przedstawicieli narodowych związków żeglarskich (w sumie głosowało 127 krajów). Oprócz niego, w skład nowego Zarządu World Sailing pod przewodnictwem Quanhai Li weszli: Sarah Kenny (Australia), Philip Baum (RPA), Yann Rocherieux (Francja), Duriye Özlem Akdurak (Turcja), Marcus Spillane (Irlandia) i Cory Sertl (USA).

– Jestem zaszczycony i dumny z tego, że żeglarski świat docenił Polskę, nasze dokonania żeglarskie, w tym moje kompetencje, obdarzając mnie tak dużym poparciem i zaufaniem. Dla mnie osobiście to duże zobowiązanie i wielki motywator do wytężonej pracy na rzecz rozwoju naszego sportu. Prezydent Quanhai Li w poprzedniej kadencji był wiceprezydentem World Sailing. Myślę, że te zmiany są dowodem na to, że organizacja potrzebuje świeżego wiatru w żagle. Żeglarski świat zmienia się dynamicznie, czasy są trudne, przed nami wiele wyzwań, ale jestem pewien, że staniemy na wysokości zadania. Jestem drugim w historii polskim wiceprezydentem World Sailing. Pierwszym był Tomasz Holc. (…) Przed nami wiele wyzwań, ale także sporo ciekawych możliwości, co zawsze napędza mnie do dalszej pracy dla rozwoju żeglarstwa – powiedział Tomasz Chamera, Prezes Polskiego Związku Żeglarskiego i członek Zarządu Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Biuro Komunikacji PKOl/PZŻ