Wystawa fotografii Jerzego Kleszcza w Centrum Olimpijskim PKOl

7 października o godz. 18.00 odbędzie się wernisaż wystawy fotografii Jerzego Kleszcza, fotoreportera sportowego, uczestnika najważniejszych sportowych imprez na świecie oraz laureata prestiżowym nagród. Wystawę będzie można oglądać do 30 października w Galerii Północnej w Centrum Olimpijskim PKOl.

Jerzy Kleszcz uczestniczył zawodowo w trzech edycjach Zimowych Igrzysk Olimpijskich: Salt Lake City 2002, Turyn 2006 i Vancouver 2010. Pięciokrotnie brał również udział w nordyckich mistrzostwach świata w narciarstwie, ponad dwustu zawodach Pucharu Świata w skokach narciarskich oraz tysiącach meczów i imprez sportowych w ciągu 30 lat pracy.

Fotograf, którego dzieła będzie można oglądać w Centrum Olimpijskim PKOl to laureat 1. i 2. nagrody w Grand Press Photo 2006 w kategorii sport. Jest dziennikarzem, członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików, honorowym członkiem Jurajskiej Grupy Fotograficznej i Stowarzyszenia Fotoreporterów. Pracował m.in. w redakcjach: „Przeglądu Sportowego”, „Sportu” i „Faktu” oraz w agencjach fotograficznych: „Newspix”, „Panorama” i „Forum”.

Wystawa, którą prezentuje Polski Komitet Olimpijski jest autorskim spojrzeniem Jerzego Kleszcza na opowieść, jaką pisze sport. Fotografa interesują emocje i uchwycenie takiego momentu, który jest bezimiennym kresem lub dramatem chwili. Niekoniecznie możemy odnosić się do piękna sportu jako uniwersalnej wartości, ale z pewnością na tej wystawie zobaczymy odniesienia do europejskiej kultury i epopei sportu.

Wystawę można oglądać do 30 października w Galerii Północnej w Centrum Olimpijskim Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie.