ZIO Pekin 2022: hokeiści bez kwalifikacji

W niedzielę reprezentacja Polski w hokeju na lodzie zakończyła w Bratysławie turniej kwalifikacyjny do Zimowych Igrzysk Olimpijskich Pekin 2022 nie uzyskując awansu do turnieju olimpijskiego. Biało-czerwoni przegrali z Austrią 1:4. Jedynego gola dla naszej reprezentacji strzelił Maciej Urbanowicz.

W pierwszym meczu turnieju, po bardzo dobrym spotkaniu, podopieczni trenera Roberta Kalabera pokonali Białoruś 1:0. W kolejnym spotkaniu ulegli, po ambitnej walce, Słowacji 1:5, a w niedzielę na zakończenie turnieju przegrali z Austrią 1:4. Awans do ZIO Pekin 2022 wywalczyli Słowacy.

Ostatnia konfrontacja dobrze rozpoczęła się dla rywali, którzy w 5. minucie zdobyli bramkę po szybkiej kontrze. Krążek do siatki wbił Manuel Ganahl. Siedem minut później nasza drużyna przeprowadziła skuteczną akcję. Maciej Urbanowicz świetnie wykorzystał sytuację jeden na jeden z bramkarzem, uderzając między parkanami. Asysty zaliczyli Marcin Kolusz i Alan Łyszczarczyk. Pod koniec pierwszej tercji gola strzelił Austriak Brian Lebler. Ten zawodnik zakończył mecz z trzema golami, a Austriacy wygrali 4:1.

Polska – Austria 1:4 (1:2, 0:1, 0:1)

Polska: Murray – Ciura, Kolusz; Komorski Chmielewski, Dziubiński – Kostek, Wajda; Zygmunt, Wronka, Pasiut – Górny, Bryk; Urbanowicz, Paś, Łyszczarczyk – Wanacki, Kameneu, Przygodzki, Starzyński, Michalski. Trener: Kalaber.

Austria: Kickert – Unterweger, Strong; Hundertpfund, Ganahl, Schneider – Schumnig, Pallestrang; Baumgartner, Herburger, Raffl – Rossi, Zwerger; Lebler, Wolf, Zundel – Huber, Hackl; Haudum, Obrist, Wukovits. Trener: Bader.