#KreatorSportu – konferencja i warsztaty dla nauczycieli wychowania fizycznego

W piątek, 21 października w Centrum Olimpijskim w Warszawie odbędzie się druga edycja wydarzenia, którego celem jest zainspirowanie pedagogów do pracy z dziećmi i młodzieżą, w oparciu o innowacyjne i aktywizujące metody.

Podczas pierwszej edycji #KreatoraSportu testowaliśmy nowe rozwiązania. Wyróżnia nas autorski program, który nie jest ściśle powiązany z metodyką lekcji WF w rozumieniu podstawy programowej. Zależy nam bardziej na uruchomieniu w nauczycielu jego własnego potencjału po to, aby mógł dostrzec go indywidualnie w każdym uczniu. Stąd pomysł na warsztaty: myślenia wizualnego, sztuki opowiadania o sporcie i pobudzające kreatywność. Nasze wydarzenie to też niecodzienna możliwość spotkania nauczycieli z olimpijczykami – wielkimi sportowymi osobowościami – podkreślają organizatorzy.

Tematyka tegorocznej edycji – „Sport i aktywność fizyczna w przyrodzie” – to m.in. odpowiedź na negatywne skutki edukacji zdalnej w trakcie pandemii oraz rosnąca coraz bardziej potrzeba budowania wrażliwości dzieci i młodzieży na środowisko naturalne oraz realizacja hasła „powrotu do natury”, podparta działaniami międzynarodowego ruchu olimpijskiego w zakresie zrównoważonego rozwoju.

– Wierzymy, że organizacja zajęć WF w wersji outdoor spotka się z zainteresowaniem zarówno nauczycieli, jak i uczniów i nie jest to wymuszone bardzo skromną – w wielu przypadkach  infrastrukturą sportową placówek, ale chęcią odkrycia możliwości, które posiada każdy z nas czyli naturalnej, spontanicznej zdolności do ruchu w lesie czy na łące. W tym jak to zrobić najlepiej i nie zgubić się pomogą nasze warsztaty oraz zaproszeni olimpijczycy, którzy opowiedzą o swoich doświadczeniach w tym zakresie.

Wydarzenie bezpłatne.
Organizator: Polski Komitet Olimpijski.
Partner wydarzenia: Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno – Społecznych i Szkoleń (WCIES). Partner Polskiego Komitetu Olimpijskiego: KINDER Joy of moving.

– Zapoznaj się z programem konferencji i warsztatami [pobierz pdf]

Zapisz się na wydarzenie już dziś! Liczba miejsc ograniczona

Uwaga: Nauczyciele z sieci eduwarszawa.pl muszą zarejestrować się także przez system WCIES

PKOl