Nagrody „Nadzieje Olimpijskie” za 2023 rok – ruszył nabór zgłoszeń

Polski Komitet Olimpijski ogłasza nabór zgłoszeń na kandydatki i kandydatów do Nagrody „Nadzieje Olimpijskie” im. Eugeniusza Pietrasika za 2023 rok. Nagrody dedykowane są młodemu pokoleniu polskich sportowców oraz ich opiekunom, a ich celem jest promocja sportu młodzieżowego w Polsce. Kandydatury można nadsyłać do 5 stycznia 2024 roku.

Nagroda „Nadzieje Olimpijskie” im. Eugeniusza Pietrasika to wyjątkowe wyróżnienie dla młodych zawodniczek i zawodników, którzy w danym roku kalendarzowym (2023) osiągnęli znaczące sukcesy podczas wydarzeń międzynarodowych rangi Mistrzostwa Świata i Europy, Pucharu Świata i Europy, w kategorii młodzieżowej i juniorskiej, potwierdzili swoją dyspozycję podczas imprez krajowych, są sportowcami perspektywicznymi, a ich postawa moralna nie budzi zastrzeżeń. Co ważne – kandydatki i kandydaci do Nagrody mogą reprezentować zarówno konkurencje indywidualne, jak i zespołowe objęte programem najbliższych letnich i zimowych igrzysk olimpijskich.

Za koordynację procesu oceny nadesłanych zgłoszeń do Nagrody „Nadzieje Olimpijskie” im. Eugeniusza Pietrasika odpowiada zespół Komisji Sportu Młodzieżowego PKOl, który spośród wszystkich zgłoszonych kandydatur przedłoży sześć rekomendacji do Nagrody, w tym trzy w kategorii kobiet i trzy w kategorii mężczyzn. Finalna decyzja dotycząca wybór laureatki i laureata Nagrody „Nadzieje Olimpijskie” im. Eugeniusza Pietrasika zostanie dokonana przez Zarząd Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

– To już kolejny rok kiedy Polski Komitet Olimpijski docenia młodych, wierząc iż są oni przyszłością polskiego sportu i już za moment przejmą przysłowiową „pałeczkę” w sztafecie pokoleń – powiedział Andrzej Supron, wiceprezes PKOl, opiekun merytoryczny Komisji Sportu Młodzieżowego PKOl.

– Inwestując dziś w młodość, patrzymy w przyszłość – powiedziała Magdalena Szozda, Przewodnicząca Komisji Sportu Młodzieżowego PKOl. – Za każdym nadesłanym zgłoszeniem do Nagrody kryje się warta uwagi i docenienia historia młodego sportowca oraz jego opiekuna. Każdą z tych historii będziemy chcieli zaprezentować jak najszerszemu gronu odbiorów, budując tym samym zainteresowanie sportem młodzieżowym w Polsce – dodała Magdalena Szozda.

Kandydatury do Nagrody „Nadzieje Olimpijskie” im. Eugeniusza Pietrasika za 2023 rok można nadsyłać do 5 stycznia 2024 roku