Partnerzy PKOl
i Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej


Polski Komitet Olimpijski to autonomiczne, ogólnopolskie stowarzyszenie związków i organizacji sportowych. Posiada wyłączne prawo do używania i upoważnienia do wykorzystywania symboliki olimpijskiej określonej w Karcie Olimpijskiej oraz nazw „Igrzyska Olimpijskie” i „Komitet Olimpijski” na terytorium Polski. Źródłem finansowania naszej działalności są środki pozyskiwane z umów sponsorskich. Dzięki wsparciu Sponsorów i Partnerów Polski Komitet Olimpijski otrzymuje stabilne i długofalowe wsparcie finansowe, które pozwala na udział polskich sportowców w Igrzyskach Olimpijskich, działania związane z edukacją olimpijską, opieką nad olimpijczykami, promocję wartości olimpijskich oraz idei fair play i propagowanie zdrowego, sportowego stylu życia.

LUX MED – GŁÓWNY PARTNER MEDYCZNY

Grupa LUX MED jest liderem rynku prywatnych usług medycznych w Polsce oraz częścią uznanej międzynarodowej organizacji – Bupa, obsługującej 32 mln klientów w ponad 190 krajach. Grupa zatrudnia ponad 15 tysięcy pracowników – w tym około 7 tysięcy lekarzy kilkudziesięciu specjalizacji.

Pod jej opieką znajduje się około 2 miliony Pacjentów. Posiada sieć ponad 200 placówek własnych i współpracuje z około 3 tysiącami poradni partnerskich w całym kraju. Od 2014 roku Grupa LUX MED otacza profesjonalną i kompleksową opieką medyczną polskich Olimpijczyków i kandydatów na Olimpijczyków.


PLL LOT – OFICJALNY PRZEWOŹNIK

Polskie Linie Lotnicze LOT – narodowy przewoźnik, który łączy tradycję i nowoczesność. Jest jedną z 12 najdłużej istniejących linii lotniczych na świecie. Od ponad 90 lat łączy Polskę, Europę Środkową i Wschodnią ze światem. Co roku gości na pokładach miliony podróżnych. Każdego dnia dba o to, by w ramach połączeń regularnych do blisko 100 portów lotniczych na całym świecie oferować najdogodniejsze i najbardziej komfortowe warunki podróży.

PLL LOT regularną współpracę z PKOl rozpoczęły w 1972 roku, kiedy odbywały się Igrzyska Olimpijskie w Monachium. Polski przewoźnik towarzyszył sportowcom także m.in. podczas igrzysk zimowych w Vancouver, letnich w Londynie i Rio de Janeiro oraz zimowych w Korei Płd. Obecna umowa obejmuje lata 2018-2022, czyli – dotyczy przewozu polskich sportowców na letnie igrzyska olimpijskie w Tokio i zimowe w Pekinie.


POLSKI HOLDING HOTELOWY – PARTNER

Polski Holding Hotelowy to spółka z kapitałem państwowym, której celem jest nowoczesne zarządzanie obiektami hotelowymi należącymi do Skarbu Państwa. Rolą PHH jest kształtowanie standardów na polskim rynku hotelarskim, jak również wprowadzanie innowacji, nowoczesnych rozwiązań i optymalizacji działania obiektów. PHH od wielu lat współpracuje jako franczyzobiorca z czołowymi światowymi sieciami hotelowymi. W grupie kapitałowej Polskiego Holdingu Hotelowego znajduje się łącznie 27 obiektów hotelarskich, co czyni go drugą największą spółką hotelową w kraju i pierwszą z wyłącznie polskim kapitałem.


DELOITTE – PARTNER

Deloitte to międzynarodowa firma doradcza świadcząca usługi z zakresu: audyt, rachunkowość, doradztwo podatkowe, prawne i finansowe, zarządzanie. Współpraca pomiędzy Deloitte, a PKOl opiera się przede wszystkim na doradztwie biznesowym.


TVP – GŁÓWNY PARTNER MEDIALNY


TVP to polski telewizyjny nadawca publiczny i zarazem spółka akcyjna Skarbu Państwa. W latach 1952–1989 jedyny nadawca telewizyjny w Polsce. Od 1993 status prawny nadawcy określa ustawa o radiofonii i telewizji, zgodnie z którą Telewizja Polska zobowiązana jest realizować „misję publiczną (…) oferując (…) zróżnicowane programy i inne usługi w zakresie informacji, publicystyki, kultury, rozrywki, edukacji i sportu, cechujące się pluralizmem, bezstronnością, wyważeniem i niezależnością oraz innowacyjnością, wysoką jakością i integralnością przekazu”.


EUROSPORT – OFICJALNY PARTNER MEDIALNY


Eurosport to wiodący kanał sportowy w Polsce i w Europie, zapewniający tysiące godzin transmisji z najważniejszych wydarzeń w ponad 120 dyscyplinach – miejsce, gdzie bije serce Igrzysk Olimpijskich. Większość programu to relacje bezpośrednie.


WIRTUALNA POLSKA – PARTNER MEDIALNY


Wirtualna Polska to holding technologiczny, prowadzi działalność mediową, reklamową oraz e-commerce. Jest właścicielem Strony Głównej WP, posiada również specjalistyczne serwisy tematyczne, takie jak WP SportoweFakty, money.pl czy autocentrum.pl. W branży e-commerce WP działa w obszarach turystyki (m.in. wakacje.pl, nocowanie.pl), mody (domodi.pl, allani.pl), wyposażenia wnętrz (homebook.pl) i projektowania domów (extradom.pl), usług finansowych (totalmoney.pl) oraz motoryzacji (superauto.pl). Zgodnie z badaniem Mediapanel, w każdym miesiącu z produktów i usług internetowych WP korzysta ponad 21 mln Polaków.


RZECZPOSPOLITA – PARTNER MEDIALNY


To ogólnopolski dziennik o profilu ekonomiczno-prawnym, jedna z najbardziej opiniotwórczych gazet codziennych w Polsce. Portal www.rp.pl to jeden z najchętniej czytanych serwisów dzienników ogólnopolskich w kategorii Biznes-Finanse-Prawo.


POLSKIE RADIO – PARTNER MEDIALNY

Nadawca publiczny, jednoosobowa spółka Skarbu Państwa z siedzibą w Warszawie. Polskie Radio nadaje audycje o zasięgu ogólnokrajowym i międzynarodowym. Ważnym elementem codziennej misji jest sport, kultura i edukacja.


FERRERO – PARTNER MŁODZIEŻOWEJ REPREZENTACJI OLIMPIJSKIEJ

Kinder Joy of moving to międzynarodowy program z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu, realizowany przez Grupę Ferrero. U podstaw Programu leży przekonanie, iż ułatwiając dzieciom oraz młodzieży dostęp do aktywności fizycznej, inspirujemy je do dołączenia do kultury ruchu, a tym samym wierzymy, iż w przyszłości staną się aktywnymi dorosłymi. W Polsce program Kinder Joy of moving prowadzony jest od 2007 roku, a hasło mu towarzyszące – NIECH RADOŚĆ ZAWSZE WYGRA! – odkrywa przed nami jego formułę, która oparta jest przede wszystkim na zabawie oraz radości jaką daje bycie aktywnym. Warto podkreślić, iż wydarzenia Kinder Joy of moving realizowane są we wszystkich regionach Polski, a udział w nich jest całkowicie bezpłatny.


Dziękujemy naszym Sponsorom i Partnerom za wsparcie PKOl i Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej!