96. PZLA MP za nami

Zawodnik GKS Cartusii Kartuzy w sobotę świętował 17. urodziny i w perfekcyjny sposób wykorzystał nieobecność Adama Kszczota i Marcina Lewandowskiego. Faworytem był Michał Rozmys, który w piątek pokonał Lewandowskiego na 1500 metrów, ale młokos z Kaszub nie dał mu szans.

Ostatni dzień 96. PZLA Mistrzostw Polski nieco storpedowała pogoda, bo po godz. 17:00 zaczął padać deszcz, a im dłużej trwały zawody, tym deszcz był mocniejszy. W ulewie świetnie spisał się m.in. dyskobol Bartłomiej Stój, który pokonał Roberta Urbanka i Piotra Małachowskiego. Wśród kobiet, Mistrzostwo Polski wynikiem 55.28 obroniła dyskobolka Daria Zabawska.

Ze śliską bieżnią świetnie poradzili sobie najlepsi polscy specjaliści na płotkach. Damian Czykier był najlepszy na dystansie 110 metrów, a Karolina Kołeczek na 100 metrów.

Szóste mistrzostwo Polski wywalczyła kulomiotka Paulina Guba. W rywalizacji panów w tej konkurencji najlepszy był Michał Haratyk.

Pozostałe złote medale ostatniego dnia wywalczyli: Joanna Kuryło i Mateusz Jopek w skoku w dal, Joanna Jóźwik w biegu na 800 metrów, Marlena Gola i Łukasz Krawczuk na 200 metrów, Szymon Kulka i Katarzyna Jankowska na 5000 metrów oraz sztafety 4×400 metrów – żeńska AZS AWF Wrocław i męska RKS Łódź. W klasyfikacji medalowej pierwsze miejsce zajęło Podlasie Białystok, przed AZS AWF Katowice i AZS UMCS Lublin.

Zawodnicy nie ukrywają, że świetnie czuli się przez trzy dni we Włocławku. 96. PZLA Mistrzostwa Polski organizowały Polski Związek Lekkiej Atletyki oraz miasto Włocławek i Lekkoatletyczny Klub Sportowy Vectra Włocławek, a sponsorami imprezy były m.in. firma ANWIL S.A. i PKN ORLEN.