Grzegorz Guzik 54. w biegu pościgowym

Quentin Fillon Maillet został mistrzem olimpijskim w biathlonowym biegu pościgowym podczas XXIV Zimowych Igrzysk Olimpijskich Pekin 2022. Srebro zdobył Norweg Tarjei Boe (1-0-0-0), który stracił do zwycięzcy 28.6 s., a brąz wywalczył Eduard Łatypow (0-0-0-1) ze stratą 35.3 sek. Jedyny Polak w stawce, Grzegorz Guzik, uplasował się na 54. miejscu.

Francuz, który na trasę wystartował jako drugi 26 sekund za Norwegiem Johannesem Thingnesem Boe, jako jeden z tylko dwóch zawodników strzelał bezbłędnie. Starszy z braci Boe nie miał najlepszego dnia i po fatalnym strzelaniu (0-2-3-2) uplasował się na 5. miejscu, a ze sporą stratą 2:13.7 s.

Drugim zawodnikiem, który strzelał w niedzielę bezbłędnie był Włoch Lukas Hofer. Jednak słabsza dyspozycja biegowa pozwoliła mu zająć dopiero 4. miejsce.

Jedyny Polak w rywalizacji – Grzegorz Guzik – ruszył na trasę jako 48., ale od samego początku nie radził sobie najlepiej na strzelnicy (2-3-1-2). Polak ostatecznie uplasował się na 54. Miejscu ze strata do zwycięzcy niespełna 8 minut. Dla naszego jedynego biathlonisty był to ostatni występ na igrzyskach w Pekinie.