Dalekie miejsca polskich kombinatorów

Norweg Joergen Graabak został mistrzem olimpijskim w kombinacji norweskiej (skocznia duża/bieg na 10 km). To drugi medal norweskiego zawodnika – wcześniej wywalczył srebro (NH/10 km). Polacy: Szczepan Kupczak i Andrzej Szczechowicz zajęli odległe pozycje.

Wicemistrzem olimpijskim został rodak Graabaka – Jens Luraas Oftebro, który na mecie biegu stracił do zwycięzcy tylko 0.4 sek. Brąz wywalczył Japończyk Akito Watabe ze stratą 0.6 sek. do Graabaka.

Andrzej Szczechowicz

Pierwszy z Polaków – Szczepan Kupczak uplasował się na 35. Miejscu, tracąc w biegu 4:46.5 s. do Norwega. Frugi z biało-czerwonych – debiutujący w igrzyskach Andrzej Szczechowicz tym razem nie dogonił bardziej doświadczonego kolegi i uplasował się na 45. miejscu (+8:35.2).

Przed kombinatorami jeszcze konkurs drużynowy (LH/4×5 km), w którym Polacy z wiadomych przyczyn nie wystartują.