Reprezentacja Polski

Łyżwiarstwo szybkie

Magdalena Czyszczoń

Osiągnięcia

  • MP/NC 2017: 5000 m – 1., wyścig druż. – 1.; 2018: 5000 m – 1., start masowy – 3.

Sebastian Kłosiński

Osiągnięcia

  • ME/ECh – 2018: sprint druż. – 3.
  • MP/NC – 2017: wielobój sprinterski – 2., 500 m – 2., 1000 m – 2.; 2018: wielobój sprinterski – 2., 1000 m – 3., 1500 m – 3.

Piotr Michalski

Osiągnięcia

  • ME/ECh – 2018: sprint druż. – 3.
  • MP/NC – 2017: wielobój sprinterski – 3., 500 m – 3.; 2018: wielobój sprinterski – 1., 500m – 2.

Adrian Wielgat

Osiągnięcia

  • ME/ECh – 2018: bieg druż. – 3
  • MP/NC – 2016: wielobój – 1., 10000 m – 1., 5000 m – 2; 2017: wielobój – 2., 10000 m – 2., 5000 m – 3

Kaja Ziomek

Osiągnięcia

  • MP/NCh 2016: 500 m – 1.; 2017: 500 m – 2.; 2018 – 500 m – 2.

Katarzyna Bachleda-Curuś

  • data urodzenia : 1 stycznia 1980
  • klub : LKS Poroniec Poronin
  • trener : Krzysztof Niedźwiedzki

Osiągnięcia

  • ZIO/WOG – Vancouver 2010: bieg druż. – 3., 1500 m – 15., 1000 m – 31.; Soczi 2014: bieg druż. – 2., 1500 m – 6.
  • MŚ/WCh – 2013: bieg druż. – 2.
  • ME/ECh – 2005: 1500 m – 8.; 2006: 500 m – 4.,; 2007: 500 m – 6.; 2008: 1500 m – 7., wielobój – 8.; 2009: 1500 m – 8., wielobój – 8.; 2010: 1500 m – 8.

Karolina Bosiek

  • data urodzenia : 20 lutego 2000

Osiągnięcia

  • MP/NC 2017: start masowy – 1., wielobój sprinterski – 2., wyścig druż. – 3.; 2018: 3000 m – 2., 1000 m – 3.

Zbigniew Bródka

  • data urodzenia : 8 października 1984
  • klub : UKS Błyskawica Domaniewice
  • trener : Mieczysław Szymajda, Wiesław Kmiecik

Osiągnięcia

  • ZIO/WOG – Vancouver 2010: 1500 m – 27.; Soczi 2014: 1500 m – 1., bieg druż. – 3., 1000 m – 14.
  • MŚ/WCh – 2013: bieg druż. – 3.
  • ME/ECh – 2012: 500 m – 2.; 2013: 500 m – 3., 1500 m – 3.; 500 m – 3., 1500 m – 3.; 2016: 500 m – 2.; 2017: bieg druż. – 3.

Natalia Czerwonka

  • data urodzenia : 20 października 1988
  • klub : MKS Cuprum Lubin
  • trener : Marian Węgrzynowski, Krzysztof Niedźwiedzki

Osiągnięcia

  • ZIO/WOG – Vancouver 2010: 1500 m – 36.; Soczi 2014: bieg druż. – 2., 1500 m – 15., 3000 m – 16., 1000 m – 23.
  • MŚ/WCh – 2012: bieg druż. – 3; 2013: bieg druż. – 2.
  • ME/ECh – 2012: 3000 m – 2.; 2017: 500 m – 3.

Konrad Niedźwiedzki

  • data urodzenia : 2 stycznia 1985
  • klub : SN PTT Zakopane, AZS Zakopane, LKS Poroniec Poronin
  • trener : Rafał Gąsior, Wiesław Kmiecik

Osiągnięcia

  • ZIO/WOG – Turyn 2006: 1000 m – 13., 1500 m – 12.; Vancouver 2010: 1500 m – 17., 1000 m – 27., 500 m – 30.; Soczi 2014: bieg druż. – 3., 1000 m – 16., 1500 m – 20.
  • MŚ/WCh – 2013: bieg druż. – 3.
  • ME/ECh – 2006: 500 m – 1., 1500 m – 2.; 2007: 500 m – 3.; 2008: 500 m – 2.; 2009: 500 m – 2.; 2010-2013: 500 m – 1.; 2013: 1500 m – 1.; 2014: 500 m – 2., 1500 m – 2.

Artur Nogal

  • data urodzenia : 26 sierpnia 1990
  • klub : LKS Poroniec Poronin
  • trener : Rafał Gąsior, Wiesław Kmiecik

Osiągnięcia

  • ZIO/WOG – Sochi 2014: 500 m – 36.
  • MŚJ/JWC – 2010 – 1.
  • ME/ECh – 2018: sprint druż. – 3.
  • MP/NC – 2016: 500 m – 1.; 2017: wielobój sprinterski – 1., 500 m – 1., 1000 m – 3.; 2018: wielobój sprinterski – 3., 500 m – 3.

Jan Szymański

  • data urodzenia : 2 marca 1989
  • klub : LKS Poroniec Poronin
  • trener : Rafał Gąsior, Wiesław Kmiecik

Osiągnięcia

  • ZIO/WOG – Soczi 2014: bieg druż. – 3., 5000 m – 13., 1500 m – 15.
  • MŚ/WCh – 2013: bieg druż. – 3.
  • ME/ECh – 2015: 500 m – 3.; 2016: 1500 m – 3.; 2018: bieg druż. – 3.

Artur Waś

  • data urodzenia : 27 marca 1986
  • klub : LKS Poroniec Poronin
  • trener : Rafał Gąsior, Wiesław Kmiecik

Osiągnięcia

  • ZIO/WOG – Turyn 2006: 500 m – 32.; Soczi 2014: 500 m – 9.
  • MŚ/WCh – 2015: 500 m – 5.
  • MP/NC – 2018: 500 m – 1.

Luiza Złotkowska

  • data urodzenia : 25 maja 1986
  • klub : LKS Poroniec Poronin
  • trener : Rafał Gąsior, Witold Mazur

Osiągnięcia

  • ZIO/WOG – Vancouver 2010: bieg druż. – 3., 3000 m – 24., 1500 m – 34.; Soczi 2014: bieg druż. – 2., 1500 m – 11., 3000 m – 18., 1000 m – 19.
  • MŚ/WCh – 2012: bieg druż. – 3; 2013: bieg druż. – 2.
  • ME 2009: 3000 m – 14.; 2010: 1500 m – 9.; 2011: 1500 m – 11., wielobój – 9.; 2012: 1500 m – 14.; 2013: 500 m – 12.

Osoby współpracujące

Krzysztof Niedźwiedzki – Trener główny kobiet
Witold Mazur – Trener główny mężczyzn
Toumas Nieminen – Trener główny – sprint
Arkadiusz Skoneczny – Trener
Alexander J. Moritz – Serwismen
Natalia Mrozińska – Fizjoterapeuta
Ewa Białkowska – Szef wyszkolenia
Roman Derks – Prezes Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego